Otomobilinizin hareket edemediği durumlarda bulunduğunuz lokasyondan aracınızı taşımak gerekmektedir. Yol yardım hizmetleri bu durumlar için en iyi çözümdür. Yol yardım talebiyle, otomobilinizin mevcut lokasyonundan kurtarılması işlemleri başlar. Otomobilinize çelik halattan oluşan çeki demiri takılır ve oto kurtarıcının üzerine doğru çekilerek yol ile teması kesilir. Oto kurtarıcının üzerinde araç hareket etmeden hedeflenen konuma doğru yola çıkartılır.

Yol Yardım Hizmeti Bilgileri 3 Temel Bilgi

Yol Yardım Hizmetleri Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur

Trafiğe çıktığımız andan itibaren ihtiyaç duyabiliriz yani trafiğe çıkarak otomobil ile  yaşanabilecek çok fazla risk bulunmaktadır yolda mutlaka karşılaşmışızdır. Hangi durumlarda yol yardım hizmetine başvurulması gerekir sorunun cevabı ise yolda otomobilinizin başına gelen tüm durumlarda yardımcı olmaktadır. Bunlardan kısaca örneklendirmek gerekirse;

  • Otomobilin yolda kalması (arızalanma, hararet yapma, istop edip çalışmaması, yakıtı bitmiş) sebeplerden ötürü otomobilin hareket ettirilemiyor olması.
  •  Anahtarın çalışmaması / kaybolması sebebiyle hareket etmiyor olması (Oto kurtarıcı vasıtasıyla sanayi veya bakım servisine taşınır).
  • Kaza sonrası araç hasar aldığında.
  • Yüksekten düşmesi  durumlarında (Uçurum, köprü, çay, kanal yatağı)

Yol Yardım Hizmetlerini Kim Verir

Yol yardım hizmetini verecek ilgili firmanın Çekici ve Kurtarıcılar Yönetmeliği Kanunu‘na uygun şartlar eşliğinde karşıladığı sınıf olarak hizmet verebilir. Hizmet sağlayan çalışanlar işyeri sorumluluğu altında faaliyet göstermektedir. Çekici kullanmak için gereken ehliyet sınıfı B ‘dir.Bu hizmeti sağlayan Çekici ve Kurtarıcı hizmetleri de kendi aralarında sınıflandırılmaktadır. İşyeri faaliyet türü sınıfı 4 adetttir. Bunlar; A, B, C, D olarak sınıflandırılır. Sınıflar işletmenin araçları, araç teknolojisi, aracın türü, çekebileceği ağırlık kapasitesi şekline göre A dan D ye doğru sıralanır.

Yol Yardım Hizmetleri Veren Firmalara Nasıl Ulaşırım

Yol Yardım Hizmeti alırken Kesinlikle Dikkat Edilmesi Gerenler !

İhtiyaç duyduğunuz anda bulunduğunuz alana bakarak nasıl tarif edeceğiniz hakkında bir fikir yürütün. O konuma en yakın bilindik yerlerden tarife başlamak oto kurtarıcının net ve kısa şekilde anlamasını sağlar vakit tasarrufu sağlar. Telefonumuz aracılığıyla internet tarayıcıya bağlanarak arama kutusuna şehrimizle birlikte yazıyoruz. Örnek “Kahramanmaraş Yol Yardım”  veya “Kahramanmaraş Çekici” yazarak ilgili sonuçlar arasında çıkan web sitelerine bakıyoruz.

 Burada dikkat edilmesi gereken husus yerel firmalara ulaşabilmektir.

Yol Yardım Hizmeti alırken Kesinlikle Dikkat Edilmesi Gerenler !

İnternet üzerinden bu hizmetlere ulaşmak istediğimizde aynı şehirde bulunmayan web sitelerinin sonuçları da üst sıralarda görünmektedir. Bunların bulunan ilde hizmet verip vermediğini anlamak için şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz ülke genelinde hizmet veren web sitelerinin adları oto kurtarma, yol yardım gibi genel terimler içerir. Gerçek ve doğal yerel firmalar “Yücel Çekici” gibi doğrudan bir isme sahiptir firmaya ait web siteleri ile hizmet verir. Web sitesinde Hakkında kısmından firmanın bilgisine bakılmalıdır. Buna ek işyerinin adını internette arattığımızda haritalarda konumu da varsa ofise sahip yasal ve o ilde hizmet veren bir firmadır. Yol kurtarma tercihinizi bu firmalardan tercih etmeniz konum bilgisi nedeniyle sizin lokasyonunuzu çok kısa sürede anlayarak daha uygun fiyata hızlı bir hizmet sağlar. Dizin sitelerinden de bulunduğunuz ilde hizmet veren sitelere erişebilirsiniz bu sitelere örnek olarak bulurum.com, birmilyonnokta siteleri büyük dizin sitelerinden de sonuçlar görüntülenebilir.

2021 Yol Yardım Fiyatları

Otomobil kurtarma hizmetlerinizde aracınızın hareket etmediği arızalandığı veya hasar aldığı durumlarda çekici hizmetini kasko anlaşmanızda mevcut ise yasal hız sınırını aşmadığınız durumda ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Fiyatlandırma işleminde uzaklığınız birincil etkendir, Kilometre oranlı  fiyatlandırma sağlanır km fiyatı bölgeye göre yolun engebesi, şartları durumları göz önünde bulundurularak düşük değişkenlik gösterebilir. 2021 yılı yol yardım fiyatı ortalama şehir içi hizmetlerde 150 TL fiyatından başlamaktadır.