Çıkması güç olan yerlere, personelinizin güvenle çıkmasını sağlayan personel yükseltici platform olan manlift bu ihtiyacı karşılamak için iyi bir seçenektir. Personel yükseltici platformlar, gerekli olduğunda personelinin seviyesini arttirmak amacıyla, eşya yükseltmek amacıyla da kullanılabiliyor. Kontrol kumandası sayesinde hem ileri gitmeyi sağlayabilirsiniz hem yaklaşma sorunu yaşamayı bıraktıracağından söz edilebilir ki bu durumda manlift ile daha hızlı çözümler gerçekleşebilir. Bu araçla ne işe yarar konusuna değinelim;

  • İnsanların üstünde yukarı yükselmesini sağlayacak veya onları yukarı taşıyacak şekilde tasarlanan bir araçtır.
  • Bu platformun ucunda bulunan açılır kapı sayesinde personel, bu araca güvenle binip çıkabilir
  • Yukarı yükseltir hem de ileri hareket etme imkanı sağlar

Yüksek noktalara personel yükseltmek iş yerlerinde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Manlift tam bu noktada devreye giriyor. Çıkması güç olan yerlere, personelinizin iş araçları eşliğinde güvenle çıkmasını sağlayan personel yükseltici platform olmaktadır, gerekli olduğunda personelinin seviyesini arttirmak amacıyla da kullanılabiliyor. Bu ihtiyacı karşılamak için iyi bir seçenektir. Ne işe yaradığından bahsettik şimdi kullanım alanları konusuna değinelim.

Manlift Kullanım Alanları

İnsanları yerden yukarı ve aşağı kaldırmak için kullanılabilecek bir araç olmakla birlikte aynı şekilde ileri gitmeyi de sağlayabilirsiniz Genellikle şantiyelerde, madencilik operasyonlarında, bakım onarım işlerinde ve hatta bazı fabrikalarda kullanılır.

İnşaat sektöründe işçi güvenliği en önemli önceliktir. Ancak şantiyede olduğunuzda ve hızlı bir şekilde yukarı kalkmanız gerektiğinde, İskele kurmak için zaman bulmak zor olabilir. Sadece sağlığınız için tehlikeli değildir; aynı zamanda iş süresini yavaşlatır! Bu nedenle, mümkün olduğunca manlift kiralamanızı öneririz. Bir manlift, işçileri merdiven veya merdiven tırmanmak zorunda kalmadan iskele veya çatı üstleri gibi ulaşılması zor alanların içine ve dışına kaldıran hidrolik bir platformdur.

Düzgün çalışması için hatırlamanız gereken bazı şeyler vardır:

  • Manlift asansörü çalıştırmadan önce yükü daima emniyete alın
  • Eldiven ve bot gibi iş güvenlik malzemeleri giyin
  • Kullanımı konusunda eğitim almadıkları sürece asla merdiven üzerinde yolcu taşımayın
  • Kendinden tahrikli platformu kaldırılırken sabitlenmemiş bir yük beraberinde hareket etmeyin
  • Vücut ağırlığınızın stabilitesini etkileyebileceğini unutmayın