Motorlu veya motorsuz araçların karayollarında herhangi bir kaza, arıza veya diğer sebeplerden ötürü kurtarılması işi oto kurtarma olarak adlandırılır. Oto çekici şeklinde de tabir edilebilir her iki işlem aynı firma tarafından sağlanabilir.

Kanunlarca yetkilendirilmiş firma ve uzman personeller ile yapılmaktadır. Oto kurtarma işini K1(Ö) belgeli firmalar tarafından yapılması zorunluluktur. Kurtarma personelinin de mutlaka C sınıfı ehliyetli olması şarttır. Bunun dışında oto kurtarma işi yapan firmalar korsan ve yetkisiz olarak tanımlanmaktadır.

Oto Kurtarma hizmeti riskli işler kapsamında değerlendirilmektedir. Karayollarının güveliğini tehlikeye atmamak, kaza yapan veya arızalanan araçları en doğru ve güvenli şekilde bulunduğu noktadan alarak istenilen yere götürmek oto kurtarma ve çekici hizmeti sunan firmanın işidir. Günümüzde pek çok otomobil sigorta şirketi oto kurtarma ve çekici hizmetini kendi paketleri içinde müşterilerine sunmaktadır. Kahramanmaraş ilinde Oto kurtarma hizmeti için Yucel Cekici ile iletişime geçebilirsiniz.

Oto Kurtarma Hizmeti

Otomobillerin 200 yıllık gelişimi içinde teknolojinin tüm imkânları hayatımızın bir parçası olan bu makineler için baştan sona kullanılmaktadır. Son sistem bir otomobilden, son derece klasik ve teknoloji içermeyen bir otomobile kadar tüm araçlar arızalanır. Bu durumda devreye klasik ismiyle oto kurtarma, yeni ismiyle yol yardımı hizmetleri girmektedir. Nerede olursanız olun ister şehir merkezinde ya da ıssız bir dağ yolunda, oto kurtarma hizmeti aracınızın olduğu her yerde alınabilir. Oto kurtarma hizmeti son yıllarda teknolojin de yardımı ile çok daha kolay sağlanabilir hale geldi. Aracınızın arızalandığı veya kaza yaptığı nokta siz bilmeseniz bile kısa sürede GPS sistemi ile tespit edilebilmektedir. Çekici hizmeti için en yakın yerleşim yerinden veya yol yardım noktasından anında hizmet alabilmektesiniz. 7 gün 24 saat hizmet sağlayan oto kurtarma firmaları aracınızı en güvenli şekilde kurtararak istediğiniz yere taşınmasını sağlayacaktır. Yapmanız gereken öncelikle güvenilir ve yetki sahibi oto kurtarma firması bulmanız. Bunun için internete girmeniz yeterli. Küçük bir arama ile çok sayıda oto kurtarma firması önünüze gelecektir. Aracınızın tipi, aracınızın durumu ile ilgili bilgiler verdiğinizde bulunduğunuz noktaya kısa sürede bu hizmeti alacaksınız.

Oto Kurtarma Mesai Saatleri

Oto Kurtarma Mesai Saatleri Türkiye’nin her noktası için 7 gün 24 saattir. Acil yapılması gereken riskli işler gurubuna giren oto kurtarma ve çekici hizmetleri, ülkemizde yaygın bir ağ ve gelişmiş araç-ekipmanlar ile sağlanmaktadır. Bu konuda ülkemiz örnek teşkil etmektedir. Yasalarla belirlenen kurallar çerçevesinde yetki belgesi almış firmalar tarafından sağlanan bu hizmet yolda kalmış tüm araçlar ve otomobiller için sunulmaktadır. Günün hangi saatinden ihtiyaç durumu oluşursa oluşsun çekici hizmeti için sizin yardımınıza koşacak bir firma bulabilirsiniz. Aracınız çekici üzerinde istediğiniz yere( şehir içi, şehir dışı) nakliye edebilirsiniz.

Oto Kurtarma Fiyatları

Oto Kurtarma Fiyatları aracınızın veya otomobilinizin arızalandığı/kaza yaptığı yere, kurtarma işinin zorluğuna, taşınacak noktanın mesafesine göre fiyatlandırılır. Günümüzde oto kurtarma fiyatları ortalama 150 -1400 TL arasında değişse de bazı durumlarda kurtarıcının kapasitesi ve fonksiyonuna göre bu fiyatlar artmaktadır. Örneğin vinçli oto kurtarma hizmeti için saatlik ücret verilmektedir. Bu fiyata aracın götürüleceği mesafe de km başı eklenir. En sık karşılaşılan durumlardan biri de telefonda verilen oto kurtarma hizmeti fiyatının araç başına gelindiği zaman değişmesidir. Bu durum hem araç sahibini hem de oto kurtarma hizmeti sunan firmayı zor durumda bırakmaktadır. Korsan olarak çalışan ve yetkisiz oto kurtarma firmaları genelde daha fazla kazanç için bu yolla başvurmaktadırlar. Böyle durumlarla karşılaşmamak için yetkili firmalardan hizmet almalısınız. Daha detaylı fiyat bilgisi için firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.